Please Enable JavascriptEnable Javascript!

MATE RP - HARCADE TABANLI İLK SUNUCU - www.materp.com

MateRP

SunucuTanıtım
Kayıtlı Kullanıcı
Discord Link: Discord gg/materp ---- Web Site Link: Mate RP


WL BAŞVURULARI AÇILDI.
V1.5 GÜNCELLESİ ÇOK YAKINDA SİZLERLE!!! GÜNCELLEME İÇERİKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN DİSCORD ADRESİMİZE KATILMANIZ YETERLİ.


NOT: Konu sık sık güncellenmektedir. Yeni gelen güncellemeler konunun alt kısmına ekleniyor.


● Mate RP nedir?
○ Mate RP projesi 1 şubat 2022 itibariyle çalışmalarına başladığımız bir FiveM Roleplay sunucusudur. Yaklaşık olarak geçen 3 ay içerisinde projemizi tecrübeli kadromuz sayesinde neredeyse eksiksiz hale getirdik. Kendine özgü script, sistem ve yeni bir rol kavramıyla beraber Mate RP sizlerle buluşturmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.


Biz kimiz?
○ Kendi hakkımızda söyleyebileceğimiz ilk şey, işimizi severek yaptığımızdır. Mate Roleplay olarak bizler, geçmişten gelen roleplay tecrübelerimizden faydalanarak çıtamızı hızla yükseltip, gerek sistemsel özellikler gerek rol zevki konusunda sizlere "En iyi Roleplay" deneyimini yaşatmak için birleşmiş bir ekibiz.

○ Burada, bilgisayar başında oturan, sizlerin rol zevki ve eğlenebilmeniz için sürekli beyin fırtınası yapan, yaptığı işe hakim ve detaycı bir ekip olmaya çalışıyoruz. Her şeyden önce, en iyi roleplay deneyiminizi sizlere yaşatmak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Çözüm odaklı ve yeniliklere açık olmamızın yanı sıra, kaliteli rollerin döneceği ve keyifli vakitler geçirebileceğimiz bir sunucu olmaya önem veriyoruz ve bunun farkımız olmasını istiyoruz.

○ Yaptığımız işleri beğenmeden ve içimize sinmediği sürece sunmuyoruz. Yapmaya çalıştığımız işin zor bir iş olduğunu biliyoruz. Çeşitli birçok sorunla karşılaşıyoruz. Ancak bu sorunların neden çözülemeyeceğine dair bahaneler aramaktansa, bu sorunların nasıl çözüleceği üzerine yoğunlaşıyoruz. Bu yüzden de, işimizi yürütürken "bahaneler" değil "çözümler" üretiyoruz.Sunucu türü nedir?
○ Sunucumuz hard olmasına rağmen custom kuralları ile "Harcade" kavramını yakalayan, insanları kasmadan eğlenmeye ve eğlendirmeye teşvik edecek aynı zamanda gerçek hayat kavramıyla roleplay hissiyatına kavuşmanızı sağlayacak bir FiveM Roleplay sunucusudur.


Harcade ne demek?
○ Harcade, Hard RP ve Arcade RP olarak adlandırılan rol türlerinin en iyi yanlarından oluşan, Mate Roleplay ekibinin çıkardığı bir terimdir. Aynı zamanda custom bir roleplay türüdür.

Harcade kavramını tam anlamıyla anlamanız için biraz daha detaylandıralım.
○ Sunucuda bulunan araç sürüş sistemi kademeli şekilde aracınızın sersemlemesini ve bozulmasını sağlıyor. Bu sistemin izin verdiği kadar ilerleyebilirsiniz.

○ Sadece SUV ve Off-Road tarzı araçlar ile dağlık bölgelerde ilerleyebilirsiniz. Rampa veya köprü gibi yerlerden atlamanızda sakınca yok fakat atlama esnasında aracınız takla atarsa veya araçtan dışarıya uçarsanız artık rolünüze yaralı şekilde devam etmeniz gerekiyor. Bu sayede yarış ve kovalamaca rollerindeki kısıtlamayı esnetmiş oluyoruz.


○ Çatışma rollerinde yine sistemin izin verdiği sürece bandaj ve zırh kullanabiliyorsunuz.

○ Animasyonu olan bir durumun emote'unu atmanıza gerek yok. Diğer durumlar için açıklamalar kurallar içerisine eklendi.● Nasıl başvuru yapabilirim?
○ Sunucunun başvuruları açıldığı zaman (geliştirme aşamasında arada bağlantı sorunu yaşayabilirsiniz.) www.materp.com sitesine girip kayıt olduktan sonra başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Karakter başvurusu ile ilgili detaylı bilgiyi discord #wl-başvuru kanalı üzerinden öğrenebilirsiniz.


● Sunucuda P2W (kazanmak için ücret ödemek) var mı?
○ Hayır, sunucumuzda Pay to Win durumu söz konusu değildir. Telefon numarasından tutun modlu araçlara kadar, hiçbir şekilde "OOC" para olarak adlandırdığımız para ile satış yapılmamaktadır. Bu ve benzeri tüm satışlar rol içerisinde "IC" para ile yapılmaktadır.
Güncel 3.5 Envanter. NP envanterin tüm özellikleri aktif şekilde kullanılmaktadır. CSS'ten ibaret değildir.
Galeri içerisinde Class mantığı vardır.
Müze Soygunu eklendi

Sunucu içerisinde bulunan bazı mini gameler.

--GÜNCELLEMELER v 0.1--
Oylama ile seçilen başkanlık sistemi eklendi.

Maske ve Şapka Sistemi
Pursuit Mode
◆ Her Mod değiştirdiğinizde Class' a göre hız ve fren etkeni değişir yaptığınız değişiklikler sol aşağı HUD' da anlık olarak güncellenir.
◆ Toplam 3 Mod var A, S, S+
◆ SUV ve Cruiser polis araçlarında sadece 2 mod var A ve S

◆ Araca bindiğiniz de sürekli mod değiştirmenize gerek kalmaz değiştirdiğiniz modu araca kaydeder.
Video:
MateRP Yeni Pursuit Mod
--GÜNCELLEMELER v0.5--
Ev Soygunu
Video: Mate RP Ev Soygunu Video

Tekerlek Ayarlama Sistemi
◆ Araçlarınızın tekerleklerini içe dışa şekilde hareket ettirebilirsiniz yaptığınız değişiklikler aracınıza kayıt olur tekrar yapmanıza gerek kalmaz.
Video:
Mate RP Tekerlek Ayarlama Sistemi Video
--GÜNCELLEMELER v1.0--

Hapis Meslek Sistemi
Tanıtım Videosu:
https://www.youtube.com/watch?v=3PwfIXGZTzo

Benzin Doldurma
◆ Herhangi bir benzin istasyonunda araca "target" ile bakmanız yeterli olacaktır.

Silahlar
◆ Silahların isimleri ve görünüşleri değişti.
◆ Uzun namlulu silahlar artık sırtınızda görünecek.


Silah Fener Sistemi

◆Artık silahlarınızın fenerlerini kalıcı olarak açıp kapatabilirsiniz.

Tanıtım Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=cXxvvTig-uo
 
Üst
Please Enable JavascriptEnable Javascript!