Please Enable JavascriptEnable Javascript!

VirusluMaske

SunucuTanıtım
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Onaylı Satıcı
Selamlar kankalar, 1.19 sunucu kurulum problemlerinizi ve 1.19 sunucuları nasıl kurup çalıştıracağımıza değineceğim.

Öncelikle, 1.19 sunucumuzu çalıştıracak bir VDS/VPS edinebilirsiniz. Eğer istemiyorsanız, local server olarak bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

VDS / VPS Satın al!

1.17 ve Üzeri Minecraft sürümleri için; JDK 17 Sürümüne ihtiyacımız vardır. JDK 17 indirmek için TIKLA
Masaüstünde herhangi bir klasör oluşturalım. Klasörümüzün adını ben 1.19 Minecraft koydum.
1-19.png

1.19 Sunucu Jar'ını indirmek için, PaperSpigot'a gidelim! ( Tıkla )
Bu konuyu yazarken, 1.19.2, #153 Adlı versiyon sürümü yayınlanmış. #153 yazan yere tıklıyor ve indiriyoruz.

2.png

İndirdiğimiz paper-1.19.2-153.jar dosyasının adını spigot.jar olarak değiştiriyoruz
Sunucuyu başlatmak için bir .bat dosyasına ihtiyacımız var. Eğer .bat dosyanız yoksa ; https://sunucutanitim.com/threads/minecraft-baslat-bat-yaparken-nelere-dikkat-edilmelidir.6/

baslat.bat'ımızı oluşturduğumuzda görüntümüz şu şekilde olacaktır ;
3.PNG
ve sunucumuzu, .bat dosyamızı başlatarak çalıştıralım. Baslat.bat'ımız çalıştıktan ve kapandıktan sonra, dosyaların tamamı kurulduğunda görüntü şu şekilde olacaktır.
4.PNG
eula.txt dosyamızı açıyoruz ve içerisinde en altta bulunan eula= fonksiyonunu eula=true olarak değiştiriyoruz.
5.PNG
Tekrardan başlat.bat dosyamızı açtığımızda sunucumuz açılıyor. Artık ip adresimizi paylaşarak arkadaşlarımız ile beraber oynayabiliriz.
Fakat local host'ta port açmak için bir çok işlem yapmalısınız ve bilgisayarınızın açık olduğu süre boyunca sunucunuz açık kalır. Bu yüzden bir vds/vps edinebilirsiniz.

Vds / Vps satın almak için tıkla!

Please Enable JavascriptEnable Javascript!